Taśmy LED

 Taśmy z diodami LED to jedne z najbardziej modnych obecnie elementów oświetleniowych stosowanych w domach, lokalach, samochodach oraz w przeróżnych elementach infrastruktury. Ze względu na rozwój technologii są one co raz tańsze i trwalsze przez co można je obecnie znaleźć praktycznie wszędzie. Przyczynia się do tego przede wszystkim wszechstronność ich zastosowania – ze względu na wiele rodzajów taśm LED a także możliwość dowolnego cięcia i łączenia jej elementów, czy szerokie spektrum możliwości wyboru ich kolorów, mocy i odcieni.

Taśmy LED – rodzaje i zastosowanieZastosowanie, do jakiego chcemy użyć taśmy LED bezpośrednio przekłada się na to, z której taśmy powinno się skorzystać. Charakterystyka świecenia, miejsce montażu, warunki pracy, czy moc oddawanego światła to jedynie nieliczne czynniki które warunkują rodzaj taśmy idealnie wpasowujący się w wymagania użytkownika. Dlatego też dobrze jest zrozumieć która taśma LED sprawdzi się najlepiej w danym momencie.


Taśma 3528 – dekoracyjna taśma o poborze mocy 4,8W/m do oświetlenia delikatnym światłem gablotek, mebli czy wystawek. Taśma ta ze względu na niski pobór mocy i stosunkowo małą diodę oddaje delikatne, przyjemne światło. Ze względu na niski pobór prądu stosowane są zasilacze o małych wymiarach, co pozwala na ich subtelne ukrycie. Niski pobór mocy pozwala umieścić diodę bezpośrednio na podkładzie bez użycia radiatora, co znacznie wpływa na jej rozmiar oraz możliwość manipulacji.
Taśma LED 5050 – posiada znacznie większą diodę LED dzięki czemu można ją stosować do oświetlenia małych pomieszczeń lub dekoracyjnego oświetlenia większych. Pobór mocy w zależności od ilości diod na podkładzie wynosi 7,2 lub 14,4W na metr bierzącym taśmy.
Kwadratowy kształt diody sprawia, że światło oddawane jest jednakowo w każdym kierunku, co sprawia że idealnie sprawdza się ona przy dekoracji podwieszanych sufitów lub mebli.
Taśma LED 5630 – najmocniejsza taśma dostępna na rynku której z powodzeniem można używać jako zamiennik klasycznego źródła światła. Idealnie sprawdzi się w oświetleniu dużych pomieszczeń, lub na przykład jako oświetlenie blatu kuchennego. Prostokątna dioda umieszczona prostopadle do podkładu PCB charakteryzuje się szerokim oddawaniem szerokiego strumienia światła, co zapewnia oświetlenie znacznie większej powierzchni użytkowej, niż w przypadku innych taśm LED.

Wybierz interesującą Cię taśmę, aby przejść do szczegółowego opisu i danych technicznych: